Miért hullanak le a virágbimbók?

A bimbók a növény legérzékenyebb részei, ezért legelőször rajtuk mutatkozik a nem megfelelő gondozás, klíma vagy kártevők következményei. A továbbiakban felsoroljuk a leggyakoribb okokat:

Víz – kévés öntözés vagy túlöntözés. A hideg vízzel való öntözés is árt.

Harmat – a bimbók gyenge és nedvdús szövete a gombák támadásának könnyű célpontja.

Hőmérséklet – a nem megfelelő hőmérséklet a leggyakoribb oka a bimbók lehullásának. A Phalaenopsis bimbói a 16 ˚C-nál alacsonyabb hőmérsékleten hullanak le, míg a Csónakorchidea a 25 ˚C-nál magasabb hőmérsékleten dobja le bimbóit. Ajánlatos megismerni és minél tökéletesebben kielégíteni az egyes fajták igényeit.

A levegő nedvességtartalma – ha túl alacsony, akkor a bimbók elszáradnak és leesnek.

Levegőminőség – ha a növény egy forgalmas útra néző ablak mellett van, akkor azt legalább virágzás közben tartsuk zárva. Ártalmas a cigarettafüst és az érett gyümölcs is, amely etilént termel.

Napfény – a túl sok napfény a zsenge bimbókat megégeti, a túl kevés pedig azt eredményezi, hogy a növény valószínüleg nem tud elég tápanyagot asszimilálni ahhoz, hogy minden bimbóját megtartsa, ezért néhányat ledob.

Vegyszer – a túlzott tápoldatozás vagy bizonyos kártevőirtó szerek használata a bimbók lehullását és a kinyílt virágok túl korai elszáradását okozhatja. Tartsa be a vegyszer gyártójának utasítását.

Kártevők – a leggyakoribb vétkesek a tripszek és a tetvek, melyek kiszívják a leendő virágok nedvét. A bimbók ezért meg vannak rágva vagy egyáltalán nem nyílnak ki és lehullanak.

Kevésbé ismert, de gyakori ok a rügyek kihullásának az érett gyümölcsök és/vagy zöldségek közelsége, amelyek természetes hormont (etilént) váltanak ki. Ez rossz hatással van az orchideára, ezért a hosszabb élettartam érdekében inkább a gyümölcsöktől és a zöldségektől távol helyezzük el.

Ne spreglejte sveže ponudbe orhidej

Sporočilo o razpoložljivosti Ko bo izdelek ponovno na voljo, vas bomo obvestili. Svoj naslov vpišite v spodnje polje.